Yaptığınız Web Sitesinin Kodları Güncel Mi? Html Validate, Css Validate, Web Sitesi Uyumluluk Kontrolü!

Teknoloji her geçen gün biraz daha gelişiyor. Bu gelişmeyle birlikte türlü türlü yenilikler geliyor. Son günlerde bu değişimler o kadar arttı ki artık birçok şeyi takip edemez olduk. Android telefonu olanlar uygulamalarla ilgili ne kadar çok güncelleme uyarısı aldıklarını iyi bilirler. Bunun sebebi ise her geçen gün artan ve hızlanan teknolojiyle birlikte su yüzüne çıkan güvenlik önlemleri.

Aynı şekilde kodlama dillerinde de her geçen gün birbirinden farklı yenilikler geliyor. İşte bu yeniliklerden bihaber olmamak için W3 topluluğunun bize sunmuş olduğu bir sistem var. Validation yani Onaylatmak.

Bu sistem sayesinde yazmış olduğunuz kodların yeni dünya standartlarına ne kadar uyumlu olduğunu görmüş olacaksınız. Eğer kendinizi bu sisteme dahil edebilir ve tüm kodlarınızı bu standartlara göre uyarlamaya çalışırsanız böylece yazdığınız her kod teknolojiye ayak uydurmuş olacaktır. Çünkü burdaki size verilen uyarıları bir sonraki kod projenizde yapmamaya çalışarak istem dışı da olsa yenilikleri yakalamış olacaksınız.

Web Sitesi Validate Nasıl Yapılır?

  1. Şu linke tıklayın: W3 Validate
  2. Açılan sayfadan Gözat/Dosya Seç butonuna basın ve incelemek istediğiniz dosyayı seçin.
  3. Dosyanızı seçtikten sonra Check butonuna basın ve işlemlerin bitmesini bekleyin.
  4. Çıkan sonuçta uyumsuz olan bütün kodlar hata ve önerileriyle birlikte listelencektir.

Tabi bütün kod sistemlerinde olduğu gibi burası da ingilizce 🙂 E artık siz de biran önce ingilizce öğrenmeye başlayın. Sonuçta o yazdığınız bütün karmaşık kod yapıları ingilizce.

Baş ağrısız kodlar dileğiyle…