Hangi Bluetooth Kulaklık Daha İyi? Hangi Bluetooth Kulaklığı Almalıyım? Bluetooth Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bluetooth kulaklık konusuyla ilgili son dönemde çok soru ve tavsiye talebi aldım. Zamanla biriken kullanıcı tavsiyeleri ve video araştırmaları sonucunda şimdilik tam detaylı olmayan bir liste hazırladım.

Kulaklık Tablosu olarak isimlendirdiğim bu liste güncel bir şekilde yayında kalacaktır. Yani dosyaya her eriştiğinizde her zaman en güncel halini göreceksiniz. Bu tablo genel olarak Enes Özen tarafından yapılan bluetooth kulaklık incelemelerinden kendime göre derlediğim bir özettir. Kendisinin oluşturduğu bir forum sayfasını burada bulabilirsiniz.

Terimler

TWS: True Wireless Stereo / Gerçek Kablosuz Kulaklıklar

Pasif gürültü engelleme: Kulaklık pedlerinin kalitesine ve tasarımına bağlı olarak yalnızca o ped sayesinde dışarıdan gelen gürültüyü engellemeye denir.

Aktif gürültü engelleme: Kulaklık sürücüsünün yanında dışarıdan gelen ses dalgalarının zıt frekansını geldiği yöne doğru vererek gelen gürültünün enerjisini sıfıra yaklaştırır böylece dışarıdan gelen ses dalgaları kulak zarınıza ulaşmaz(kulaklığın sürücüsünden yayılan anti frekans dalga boylarını aşıp)

Kulaklık almadan önce

Desibel Testi