Android Telefonlarda Picasa Sorunu! Telefonumdan Picasa Resimleri Silinmiyor!

Teknolojinin gelişmesiye birlikte bir sürü yenilik geliyor. Tabi bunun yanında da türlü türlü sıkıntılar çıkıyor. Google’ın bazı şeylere tam karar verememesi sonucunda olan bize oluyor.

Google Plus, Google Fotoğraflar, Google Drive ve Google Picasa arasında süregelen saçma bir karmaşa var. Sanırım Google’ın bu konuya bakan yetkilileri benim gibi kararsız bir kişiliğe sahipler. Bize sunmaya çalıştıkları resim depolama sistemine hala karar verebilmiş değiller. Bir ara Picasa çıkartıyorlar. Bir süre sonra Picasa’nın artık güncellenmeyeceğini bildiriyorlar. Sonra tekrar Picasa’ya geçmeye çalışıyorlar.

Google Plus çıkartıyorlar. Sonra yeni bir Fotoğraflar uygulaması çıkartıyorlar. Önce Google Plus üzerinden resimleri depolamaya başlıyorlar sonra fikir değiştirip Fotoğraflar uygulamasına geçiyorlar. Sonra tutup hem Picasa’yı hem de Fotoğraflar uygulamasını güncelliyorlar.

Sonra Drive çıkıyor. Drive ile Fotoğrafları ve Picasa’yı birleştiriyorlar. E kardeşim bi karar verin artık ama yani. Tamam anladık Google’sınız da, ücretsiz sunuyorsunuz da, bi karar verin de biz de bunlarla uğraşmaktan kurtulalım arkadaş!

Her neyse; Google Amca’ya uzunca bir sitem ettikten sonra konumuza geçelim 🙂

Android telefonların galerisinde Picasa resimleri görüyorsunuz ve hiçbir şekilde silmenize izin vermiyor. Mal mal o fotoğraflara bakıyorsunuz. Sonra telefon bozuk diyip elinizdeki telefona sinirleniyorsunuz.

Telefondaki Picasa Resimlerini Kaybetmek!

Bu işlem fotoğraflarınızı silmeyecek. Sadece sizi bu uyuz durumdan kurtaracak.

 1. Android telefonunuzdan şuraya ulaşın: Ayarlar > Hesaplar > Google
 2. Burda en üstte e-mail adresinizi göreceksiniz. E-mail adresinize dokunun.
 3. En alttan şunu bulun: Senkr Picasa Web albümleri
 4. Sağındaki tick işaretini iptal edin.

Bu şekilde telefonunuza Picasa’ya resim yedeklememesini söylemiş oldunuz. Bu şekilde galerinizdeki resimler kaybolacaktır. Senkronizasyonu durdurduğunuz halde önbellekte resim kalma ihtimali var.

Eğer resimler hala kaybolmadıysa şu adımları uygulayın:

 1. Ayarlar > Uygulamalar / Uygulama Yöneticisi
 2. Açılan sayfayı sağa doğru kaydırarak şunu bulun: Hepsi
 3. Burdan G harfine gidin.
 4. Şunu bulun ve açın: Galeri
 5. Sırasıyla şu adımları uygulayın: Veriyi Sil, Önbelleği Temizle, Durmaya Zorla
  Bu işlemleri yaptıktan sonra galerinizden herhangi bir resim silinmeyecek.
 6. Sonra Galerinizi tekrar açarak resimleri kontrol edin.