WhatsApp Web Ile Messenger Keyfi! WhatsApp’ı Bilgisayarda Kullanın!

Akıllı telefonların yayılması, insanların teknolojiye daha da yaklaşmsıyla birlikte artık iş görüşmeleri yoğun bir şekilde WhatsApp kanalıyla çözülmeye başlandı. Bu her ne kadar iş kolaylığı sağlasa da bir yandan da farkında olmadan insanlara zaman kaybı yaşatıyor.

WhatsApp üzerinden telefona alınan birçok resmin aynı anda bilgisayara da aktarılması gerekiyor. Yada bilgisayardaki bir resmin WhatsApp üzerinden gönderilmesi istenebiliyor.

Birkaç resimde pek sıkıntı olmasa da, iş görüşmeleri arttıkça bu iş artık işkenceye doğru gidebiliyor. Buna bir çözüm olarak mı yapıldı bilmem ama WhatsApp’ın son yeniliği bu işe kesin çözüm.

WhatsApp Web Uygulaması Nasıl Aktif Edilir?

 1. Bilgisayarınızdan şu adrese girin:
  web.whatsapp.com
 2. Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.
 3. Sohbet pencerelerinden çıkıp WhatsApp ana sayfasına gelin.
 4. Sağ üst köşede bulunan üç noktaya dokunun: Seçenekler.
 5. Şunu seçin: WhatsApp Web
 6. WhatsApp bize kamera benzeri bir pencere açacak.
 7. Bilgisayar üzerinde açık olan karekod kısmını telefonunuz ile okutun.
  Çok fazla yaklaşmadan kare alana denk gelecek şekilde tutarak biraz bekleyin.
 8. İşleminiz tamam.

WhatsApp Web

Eğer adımları başarılı bir şekilde tamamladıysanız artık WhatsApp uygulamasını hem telefonunuzda hem bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Sistemin mantığı şu şekilde; Veriler telefonunuzdan geliyor ve tüm görüşmeleri web üzerinden görüntülüyorsunuz. Yani bu işi başıboş bırakıp abartırsanız internet paketiniz bitebilir. Onun için mobil internet kullanmak yerine mümkünse WiFi üzerinden erişmenizde fayda var.

İyi eğlenceler 🙂